"Plastuś szuka uśmiechu"

"Plastuś szuka uśmiechu"
Przedstawienie z piosenką - gr. III

02.06.2015 – dzieci z gr. III były gośćmi uczniów klasy I d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie. Spotkanie miało miejsce w gościnnym Przedszkolu Miejskim nr 2 w Legionowie.

Uczniowie pod kierunkiem pani Anny Kaca przygotowali wspaniałe przedstawienie pt.: "Plastuś szuka uśmiechu". Scenariusz spektaklu opracowała p. Anna Kaca. Dekoracje przygotowała p. Magdalena Szostak i rodzice uczniów, zaś młodym aktorom akompaniowała p. Danuta Długołęcka.

Występ uczniów cieszył się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków. Dzieci z uwagą śledziły losy Plastusia, przyjaciela Tosi. Wspaniała gra aktorska, piękne dekoracje i wzruszająca oprawa muzyczna pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Nie mniejszy zachwyt wzbudziły nieplanowane występy zaproszonych gości. Pierwszą solistką była p. Ewelina Pawłowska, mama młodej aktorki grającej główną rolę w przedstawieniu. Pani Ewelina jest na co dzień artystką Filharmonii Narodowej. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dwie przepiękne arie operowe śpiewane sopranem po niemiecku.

Kolejnym solistą okazał się pan Jerzy Wieczorek, dziadek ucznia klasy I d. Pan Jerzy popisał się znajomością języka włoskiego we wspaniale wykonanym utworze „La shate mi cantare”.

Niemały problem miała pani Ania Kaca wywołana przez swoich uczniów „do tablicy”. Pani Ania wykazała się jednak refleksem i usłyszeliśmy niezwykłą balladę, tym razem po ... rosyjsku!

Serdecznie dziękujemy pani Annie Kaca, uczniom kl. I d oraz niespodziewanym solistom za wspaniałe występy i moc wrażeń.

ikonaikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 02.06.2015 r., godz. 19.00