My w Europie

"Woda i sztuki" - "Water and arts"

"Woda i sztuki" - "Water and arts"

"Woda i sztuki" - "Water and arts - L'art au fil de l'eau" to projekt, który polega na propagowaniu sztuki wśród dzieci i poznawaniu naszych rodzimych malarzy i ich dzieł. Projekt realizowany jest w grupie IV.

Zadaniem partnerów projektu "Water and arts" jest zbliżenie dzieci do sztuki, poprzez dzieła narodowego artysty. Na podstawie obrazów malarza powiązanych z wodą, dzieci tworzą własne prace. Z tych „nowych” obrazów dzieci wycinają kształt „kropelki”, piszą tekst przywitania w ojczystym języku i wysyłają w różne części Europy.

Realizatorką projektu jest p. Olga Stromska (gr. IV). Projekt współrealizują nauczyciele i uczniowie z Francji, Danii, Rumunii, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Republiki Czech, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Polski.

Naszym narodowym malarzem został Józef Chełmoński, który tworzył wspaniałe pejzaże naturalistyczne. Dzieci wzorowały się na takich dziełach jak „Królestwo ptaków”, „Radziejowice”, „Kaczki nad wodą”. Końcowym efektem jest otrzymanie dużej liczby kropelek z różnych krajów i stworzenie wielokulturowej chmury .

Wytworzył: Olga Stromska, data: 01.09.2015 r., godz. 19.15
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 14.09.2015 r., godz. 19.35