„Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

„Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”
Z wizytą w bibliotece - gr. III

28.10.2015 - dzieci z grupy III były z pierwszą wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie przy ul. W. Broniewskiego 7.

Pani Justyna – pracownik biblioteki, uprzejmie oprowadziła nas po czytelni dla najmłodszych. Przeczytała nam książeczkę pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Zaprezentowała nam maskotki – bohaterów wysłuchanego opowiadania. Z tej ciekawej lektury dzieci dowiedziały się wielu informacji o funkcjonowaniu biblioteki oraz o tym, jak zostać jej czytelnikiem.

W zbiorach bibliotecznych przedszkolaki obejrzały różnego rodzaju książki: tradycyjne, audiobooki, a nawet pisane brajlem dla osób niewidomych. Najbardziej spodobały się dzieciom książeczki przestrzenne. Z pewnością będą je wypożyczać.

Wizyta bardzo się nam spodobała, więc na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy bibliotekę. Dziękujemy pani Justynie za cenne informacje i mile spędzony czas.

ikona

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 28.10.2015 r., godz. 19.30