-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Osiągnięcia

2008/2009

X Edycja Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"

-
Wersja do drukudruk
X Edycja Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"
CERTYFIKAT DLA PRZEDSZKOLA!

PRZEDSZKOLE Z CERTYFIKATEM !

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku" organizowany jest już po raz X pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP.
Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
Idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, toteż w Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej, co z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych.

6 lutego dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Legionowie – p. Beata Piasecka odebrała w Warszawie w hotelu Sofitel Victoria podczas uroczystej Gali Laureatów z rąk Przewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej Stanisława Kostrzewskiego i Sekretarza Rady – Senatora RP Michała Wojtczaka - certyfikat i statuetkę PROMOTORA EKOLOGII.

Sukces przyniosły nam działania w zakresie programu własnego nauczycielki przedszkola, mgr Wiesławy Twardowskiej. Jest to program edukacji ekologicznej dla dzieci 5- i 6-letnich „Razem chrońmy środowisko”. Włączając wszystkie środowiska przedszkolne: grono pedagogiczne, dzieci, rodziców, a także liczne instytucje – zrealizowaliśmy z powodzeniem zaplanowane zadania. Poddając się ocenie Kapituły konkursu oraz kontroli Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska - zyskaliśmy uznanie i zaszczytny tytuł.
Przed nami zadanie przedłużenia certyfikatu w następnych latach i kolejne działania w dziedzinie edukacji ekologicznej najmłodszych.

Certyfikat

Nagroda

Dyplom

 
Wytworzył: Beata Piasecka, data: 08.02.2009 r., godz. 17.15
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 08.02.2009 r., godz. 22.14
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 08.02.2009 r., godz. 22.15
Liczba odwiedzin: 680