"Podróż do gwiazd"

"Podróż do gwiazd"
Wycieczka do Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie - gr. III i V

26.01.2016 - dzieci z gr. III i V zwiedzały wystawy Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie.

Na wystawie "Ciekawa Fizyka" samodzielnie sprawdzały, jak przebiegają niektóre zjawiska fizyczne odkryte w XVII, XVIII i XIX wieku, np. jak działają maszyny proste - dźwignia i kołowrót, jak wygląda ruch drgający i wahadłowy, w jaki sposób można wytworzyć prąd elektryczny.

Digital Dreamers to wystawa poświęcona historii polskich twórców gier. Przedszkolaki miały okazję zagrać w wybrane polskie gry.

Dzięki wystawie "Energia odnawialna" przedszkolaki dowiedziały się, że niedługo zabraknie konwencjonalnych surowców energetycznych. Wystawa pokazuje, że węgiel, ropę i gaz ziemny mogą w pewnym stopniu zastąpić źródła ekologiczne: woda, wiatr, słońce i biomasa.

W czasie lekcji muzealnej "Podróż do gwiazd" dzieci poznały podstawowe pojęcia i terminy stosowane w dziedzinie astronautyki. Zobaczyły model pierwszego sztucznego satelity Ziemi - Sputnika 1 oraz Sputnika 2, w którym na orbitę okołoziemską został wyniesiony pierwszy żywy organizm. Poznały również historię załogowych lotów kosmicznych od historycznego lotu Jurija Gagarina do lądowania człowieka na Księżycu.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 26.01.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 05.02.2016 r., godz. 20.46