"T@blit"

KOSMOS

Grupa III

Grupa III

W styczniu tematem programu T@blit był „Kosmos”. Dzieci z gr. III poznawały kolejne planety Układu Słonecznego, zdobywały wiedzę o Słońcu i Księżycu.

Dowiedziały się, kim jest astronom i kosmonauta, jakich przyrządów używa się do obserwacji nieba, a jakie potrzebne są w czasie podróży kosmicznej. Poznały nazwy wszystkich ośmiu planet Układu Słonecznego.

Stały się ekspertami od Kosmosu, oglądały filmy oraz ilustracje przedstawiające ten ciekawy i bardzo tajemniczy temat.

Momentem kulminacyjnym w naszym projekcie była wycieczka do Muzeum Techniki na lekcję muzealną „Podróż do gwiazd”, podczas której dzieci zobaczyły modele rakiet i promów kosmicznych, a także makietę lądowania na księżycu.

W toku zajęć dzieci świetnie się bawiły, wykonując wiele ciekawych prac związanych z tematem "Kosmos": „Model układu słonecznego”, „Astronauta w kosmosie”, „Spadochron dla jajka”.

ikona

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 29.01.2016 r., godz. 18.30