"Przygoda w Sieci"

"Przygoda w Sieci"
Innowacja pedagogiczna

„PRZYGODA W SIECI ”- to innowacja pedagogiczna opracowana przez nauczycielkę przedszkola p. Annę Wierzbicką i prowadzona w grupie I.

Cele innowacji:
- zapoznanie dzieci z Internetem
- podniesienie poziomu wiedzy o zagrożeniach istniejących w Internecie (dzieci, rodzice)
- kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu (podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie)
- uświadamianie na temat odpowiedzialności karnej za przestępstwa dokonane w Internecie
- zapoznanie z NETYKIETĄ – Kodeksem Dobrego Zachowania w Internecie
- kształtowanie świadomego i mądrego użytkownika mediów
- zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu do Internetu
- stwarzanie atmosfery dla współdziałania w zespołach podczas zorganizowanych sytuacji zadaniowych
- przybliżenie dzieciom i rodzicom różnych źródeł informacji (filmy edukacyjne, Internet, książki, encyklopedie)

Głównym założeniem innowacji „PRZYGODA W SIECI” jest:
• zapoznanie dzieci z Internetem (pojęcia, korzyści, zasady korzystania, potencjalne niebezpieczeństwa),
• poznanie podstawowych urządzeń komputerowych,
• budowanie świadomości o zagrożeniach sieciowych wśród najmłodszych użytkowników Internetu.
• systematyczne i długofalowe przekazywanie oraz przypominanie treści związanych z bezpieczeństwem w sieci, a w efekcie zwiększenie świadomości dziecka, jako użytkownika systemu komputerowego.

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 28.02.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 05.03.2016 r., godz. 21.17