"Przygoda w Sieci"

„Lepszy internet zależy od Ciebie!”

„Lepszy internet zależy od Ciebie!”

„Lepszy internet zależy od Ciebie!” – pod takim hasłem 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Głównym punktem obchodów DBI w Polsce była konferencja, która odbyła się 9 lutego w warszawskim Multikinie Złote Tarasy, zorganizowana dla nauczycieli oraz specjalistów pracujących z dziećmi poświęcona zagadnieniom pozytywnych aspektów Internetu, w której udział wzięła nauczycielka z naszego przedszkola Anna Wierzbicka.

Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem wydarzenia jest firma Facebook, natomiast Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange.
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest zainicjowanie dyskusji na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz promocja działań na rzecz pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Ważne w idei DBI jest też pokazanie aktualnych problemów dotyczących zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy.

Organizatorzy podczas konferencji zwrócili uwagę na fakt, że każda osoba korzystająca z Internetu ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Ponadto otwarta została dyskusja nt. potencjału Internetu, który najmłodsi mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 09.02.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 05.03.2016 r., godz. 21.58