w Legionowie

"Jeżdżę w kasku i odblasku"
Dzień Ochrony Środowiska na rowerach

06.06.2016 - przedszkolaki świętowały Dzień Ochrony Środowiska na rowerach. Rower to ekologiczny środek transportu, który w przeciwieństwie do samochodu nie hałasuje, nie truje, nie zanieczyszcza środowiska.

Przedszkolaki w tym dniu przyjechały do przedszkola rowerami lub na hulajnogach. Każde dziecko miało kask i odblaskową kamizelkę zgodnie z hasłem "Jeżdźę w kasku i odblasku!".

Po zapoznaniu się z budową roweru i wyposażeniem niezbędnym dla bezpieczeństwa kierowcy (sprawne hamulce, odpowiednie oświetlenie i ciśnienie w kołach, elementy odblaskowe, dzwonek, kask ochronny) przedszkolaki zaprezentowały swoje rowery i umiejętności podczas jazdy prosto i po okręgu, na rowerowym torze przeszkód i w konkursach sprawnościowych.

Dzieci z grupy V uczyły się przepisów w Miasteczku Ruchu Drogowego.