"Przygoda z przyrodą"

"Eksperyment z Rodzicami"

"Sensoplastyka"

"Sensoplastyka"

22.06.2016 - dzieci z grupy V miały okazję poznać czym jest sensoplastyka w rozwoju sensorycznym dzieci. Zajęcia sensoplastyczne nie mają ograniczeń wiekowych dlatego nasze dzieci miały tyle radości z tych zajęć. Sensoplastyka wpływa na stymulacje takich zmysłów jak: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak.

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym "łatwiej" nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Do zajęć wykorzystuje się tylko i wyłącznie naturalne artykułu. podczas zajęć tworzy się masy z różnego rodzaju mąk, kaszy i suchych i naturalnych warzyw i owoców. Faktury namaczamy wodą, olejem, sokami i aromatami.

Magdalena Słoma

Serdecznie dziękujemy mamie Wiktorii za stworzenie dzieciom możliwości uwolnienia naturalnej ekspresji twórczej :)

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 22.06.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 30.06.2016 r., godz. 10.52