"Park Młodych Odkrywców" - interaktywne centrum badawcze

"Park Młodych Odkrywców" - interaktywne centrum badawcze
Innowacja pedagogiczna

"Park Młodych Odkrywców" - interaktywne centrum badawcze to innowacja, która polegać będzie na wprowadzeniu nowoczesnych metod zabawowych twórczych w ogrodzie przedszkolnym, z elementami eksperymentowania, badania, odkrywania, obserwowania, doświadczania i przeżywania.

Zgodnie z duchem pedagogiki konstruktywistycznej „uczenie się” powinno być interaktywne, samodzielne i odbywać się poprzez badanie oraz dociekanie.

Otoczenie ogrodu, który zmienia się wraz z porami roku jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla rozwijania wszystkich procesów poznawczych dziecka. Realizacja tej innowacji zaspokoi te potrzeby oraz chęć myślenia, porównywania, konstruowania, uruchomi wyobraźnię.

Celem podstawowym będzie wdrożenie wychowanków do odważnego podejmowania działań, które rozbudzą w nich twórczą, kreatywną i badawczą postawę.

Autorką innowacji jest nauczycielka mgr Agnieszka Miller, a współrealizatorką mgr Wiesława Twardowska. Innowacja pedagogiczna realizowana będzie w przedszkolu w dwóch grupach wiekowych (gr. IV i V).

Innowacja jest zgodna z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez MEN (Dz. U. z dnia 15 stycznia 2009 r. Nr 4, poz. 17 – Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 r.) i została wpisana do rejestru innowacji i eksperymentów pedagogicznych Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 23.09.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 23.09.2016 r., godz. 19.23