"Muzeum w trampkach"

"Muzeum w trampkach"
Program edukacyjny Muzeum Historycznego w Legionowie

Program edukacyjny "Muzeum w trampkach" obejmuje lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez wykwalifikowaną i przygotowaną merytorycznie kadrę Muzeum Historycznego w Legionowie.

Cele programu edukacyjnego "Muzeum w trampkach" koncentrują się wokół rozszerzenia wiedzy z zakresu historii miasta i regionu w szerszym kontekście historycznym. Drugim aspektem, którego dotyka przestrzeń działań edukacyjnych, jest zagadnienie tożsamości lokalnej, budowania związków z „małą Ojczyzną”, wzbudzenie zainteresowania kulturą, poszerzenie wiadomości z zakresu historii lokalnej, a także promowanie miasta i okolic w całej Polsce.

Działania przyjmują formę: lekcji muzealnych, warsztatów, spotkań, wykładów i projekcji.

Program realizowany jest w grupie V.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 27.09.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 29.09.2016 r., godz. 21.23