"Przygoda w Sieci"

„Telefon komórkowy, tablet i ich tajemnice”

„Telefon komórkowy, tablet i ich tajemnice”

30.09.2016 - w grupie II odbyły się zajęcia w ramach innowacji „PRZYGODA W SIECI” - głównym tematem był: „Telefon komórkowy, tablet i ich tajemnice”.

Zajęcia miały na celu zaprezentowanie dzieciom, iż telefon komórkowy to profesjonalne narzędzie do pracy jak również do zabawy.

Podczas zajęć dzieci poznały możliwości wykorzystania telefonu komórkowego oraz tabletu.

Telefon komórkowy daje możliwość rozmawiania, wysyłania SMS- ów, czyli krótkich wiadomości tekstowych, ale także MMS- ów, czyli wiadomości np. ze zdjęciem. Telefonem można nagrać film, a następnie np. wysłać go do znajomego.

Z komórką w dłoni można prowadzić rozmowę wideo, surfować po Internecie i sprawdzić pocztę elektroniczną. Telefon to też latarka, kalkulator, notes, odtwarzacz muzyki radio, budzik …

Wiele radości przyniosło dzieciom nagranie filmiku telefonem, a następnie odtworzenie go na tablicy multimedialnej.

Dzieci poznają atrakcje związane z korzystaniem z urządzeń mobilnych, ale główną ideą cyklu zajęć będzie nauka bezpiecznego z nich korzystania.

Spotkania i warsztaty dla rodziców na ten temat odbywały się regularnie w ciągu całego roku szkolnego 2015/2016.

ikonaikona

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 30.09.2016 r., godz. 19.00