"Spotkanie z książką"

"Spotkanie z książką"
Wycieczka do Biblioteki Szkolnej - gr. III

21.11.2016 - dzieci z grupy III odwiedziły Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Czekały tam przemiłe panie bibliotekarki. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku do książek, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

Przedszkolaki poznały pracę bibliotekarki oraz bogaty księgozbiór biblioteki szkolnej, z którego korzystają ich starsi koledzy. Wędrując między półkami pełnymi książek nasze „przewodniczki” opowiadały o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak należy szanować książki.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej przez panią Magdę książki pt.”Kot w butach” oraz książki pt.”Pociąg z literkami”. Bez problemu udzielały odpowiedzi na zadane pytania dotyczące treści.

Na zakończenie wizyty w bibliotece każdy przedszkolak otrzymał słodki i pełen literek prezent tj. lizak i książkę. Dzieci do przedszkola wróciły w znakomitych humorach.

Mam nadzieję, że przedszkolakom uda się namówić swoich rodziców do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Serdecznie dziękujemy pani Magdzie za poświęcony nam czas, a pani Janinie i pani Ani za dodatkową pomoc.

Wytworzył: Erwina Gorzelańczyk, data: 21.11.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 29.11.2016 r., godz. 20.11