"Przygoda z przyrodą"

"AKADEMIA PRZYGODY"

Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy

Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy

25.11.2016 - przedszkolaki z KMO "Akademia Przygody" i "Tropiciele" odwiedziły Niebo Kopernika - planetarium w Centrum Nauki Kopernik.

Na sferycznym ekranie obejrzały pokaz prezenterów Kopernika "Za linią śniegu", którzy na żywo opowiadali o Zimowym niebie.

Następnie oglądały wyjątkowy film "Polaris", opowiadający o pingwinie-podróżniku, który przybywa z Bieguna Południowego na Północny, zaprzyjaźnia się z niedźwiedziem Władimirem i próbuje rozwikłać pewną zagadkę. Niczym prawdziwi naukowcy stawiają pytania, hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium i statku kosmicznego. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa i Saturna poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice.

Dzięki wystawie "Patrz: Ziemia" w planetarium Niebo Kopernika przedszkolaki mogły spojrzeć na naszą planetę oczami astronautów i poznać urządzenia, pracujące dla nas na orbicie. Miały okazję wyjrzeć przez okno Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, odebrać sygnał amerykańskiego satelity, przymierzyć skafander astronauty, wystrzelić rakietę w Kosmos.

W Parku Odkrywców dzieci miały możliwość poeksperymentować z dźwiękiem na nowoczesnych stanowiskach z instalacjami i projektami artystycznymi. Na dźwiękowym eksponacie Szeptacze komponowali koncert z naturalnych odgłosów: grzmotu, wody i wulkanu, zaś dzięki dźwiękowym instalacjom takim jak Echo, Konferencja czy Zwierciadła akustyczne komunikowali się na odległość.

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 25.11.2016 r., godz. 19.00