"Park przyjazny owadom"

"Park przyjazny owadom"
Dyplom i czek dla naszego Przedszkola

20.12.2016 - nasze Przedszkole zostało laureatem VII edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii organizowanego przez GAZ-SYSTEM S.A., którego celem jest dofinansowanie projektów związanych z działaniami proekologicznymi i otrzymało pamiątkowy dyplom oraz czek o wartości 9 249,60 złotych.

Nagrodzony projekt „PARK PRZYJAZNY OWADOM” powstał w celu ochrony otaczającej nas przyrody oraz edukacji ekologicznej najmłodszych.

Pragniemy otoczyć szczególną opieką owady oraz ich siedliska oraz wzbogacić bazę dydaktyczną przedszkola, co pozwoli nam na prowadzenie aktywnej edukacji ekologicznej w terenie dla przedszkolaków i lokalnego środowiska w oparciu o wytyczne pedagogiki przygody, a także dzielenie się doświadczeniem i przykładami dobrych praktyk z nauczycielami legionowskich przedszkoli i szkół.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki grantom finansowym z Funduszu Naturalnej Energii, przyznanym na podstawie konkursu, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Fundacja Nasza Ziemia jest Partnerem Konkursu, a Patronami Konkursu są Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Działania realizowane w ramach projektu będą promowane w lokalnej prasie oraz przedszkolnej stronie internetowej.

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 10.01.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 17.01.2017 r., godz. 21.31