2016/2017

Ogólnopolski konkurs edukacyjny w ramach VI edycji programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom"

Certyfikat dla nauczycielki naszego Przedszkola

Od czerwca 2016 roku dzieci z grupy IV uczestniczyły w programie „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, którego celem jest poprawa warunków życia pszczołowatych, przez tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom.

W toku zajęć dzieci, poznawały relacje między pszczołowatymi, a bioróżnorodnością. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół. Obserwowały i klasyfikowały owady odwiedzające nasz ogród, poznały budowę kwiatów, pomagały tworzyć rabatę kwiatów wczesnowiosennych, budowały hotel dla owadów, zaprojektowały „ogród marzeń”, w którym będzie miejsce na kwiaty łąkowe i poidełka dla owadów. Nasze przedszkolaki są świadomymi przyjaciółmi owadów.

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 31.01.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 01.02.2017 r., godz. 22.34