"Park Młodych Odkrywców" - interaktywne centrum badawcze

"Wiosna w naszym ogrodzie"

"Wiosna w naszym ogrodzie"

03.04.2017 - przedszkolaki z gr. V obserwowały przyrodę w przedszkolnym ogrodzie sprawdzając, czy do naszego ogrodu zawitała już wiosna.

Dzieci zauważyły, że na gałęziach drzew pojawiły się pąki zielonych liści. Na gałązkach brzozy kwitną już kotki, a modrzew pokrył się kępkami delikatnych, świeżych, jasnozielonych igieł. Na ziemi jest coraz więcej młodej, zielonej trawy. Pojawiły się wiosenne kwiaty. Na rabatce kwiatowej zakwitły sadzone jesienią krokusy, żonkile i śnieżniki.

Wiosenne ożywienie panuje również w świecie zwierząt. Trwają wielkie powroty ptaków, które odleciały na zimę. Kilka z nich odwiedziło nasz przedszkolny ogród.

Przedszkolaki sprawdziły również, co słychać u "naszej" wiewiórki, która zwinnie skakała z gałązki na gałąź w poszukiwaniu sosnowych szyszek.

W przedszkolnym ogrodzie pojawiły się pierwsze owady, przebudzone z zimowego letargu: biedronki, pszczoły, ślimaki, pająki i mrówki. Obok lipy zauważyliśmy kowale bezskrzydłe zwane potocznie "tramwajami".
Na wszystkie owady czeka już wspaniały hotel :)

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 03.04.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 08.04.2017 r., godz. 19.50