"Park Młodych Odkrywców" - interaktywne centrum badawcze

"Pomagajmy Pszczołowatym"

"Pomagajmy Pszczołowatym"

„Pomagajmy Pszczołowatym” - z takim hasłem w dniu 19 czerwca dzieci z grupy IV i V udały się do Ratusza na spotkanie z Panem Prezydentem.

Przemarsz przedszkolaków ulicami Legionowa z transparentami promującymi odpowiedzialne korzystanie z zasobów przyrody oraz tworzenie miejsc przyjaznych owadom został zorganizowany w ramach projektu "Ogród Przyjazny Owadom" nagrodzonym w konkursie grantowym Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a partnerem Fundacja Nasza Ziemia.

Nasze przedszkole od wielu lat aktywnie wspiera działania ekologiczne, staramy się również zwrócić uwagę społeczności lokalnej na palące problemy środowiska naturalnego.

Dzieci odczytały fragment listu skierowanego do Pana Prezydenta, w którym doceniły obecne działania władz Legionowa na rzecz poprawy życia pszczołowatych i wyraziły prośbę o jeszcze większe zaangażowanie w tym temacie.

Pan Prezydent zaprosił dzieci do obejrzenia pasieki umieszczonej na dachu Ratusza i zapewnił nas, że obecne cztery ule to dopiero początek pszczelej rodziny.

ikonaikona

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 19.06.2017 r., godz. 19.00