"Legionowo - moje miasto"

"Legionowo - moje miasto"
Projekt grantowy

W roku szkolnym 2017/2018 przedszkolaki z grupy V oraz uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie będą realizowali projekt „Legionowo – moje miasto” z udziałem partnerów zewnętrznych.

Autorką projektu jest nauczycielka mgr Agnieszka Miller.

Główne założenia projektu mają na celu przybliżenie dzieciom własnego regionu, jego historii i kultury oraz zachęcenie do odkrywania i poznania jego ciekawych miejsc. Chcemy, by młody człowiek miał poczucie własnej tożsamości i wartości. Będzie to możliwe wtedy, gdy pozna własne korzenie, pochodzenie, będzie znał i kultywował tradycje rodzinne i środowiskowe.

Projekt uzyskał patronat honorowy Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz pozytywną opinię Prezydenta Miasta Legionowo, który przeznaczył środki finansowe na jego realizację.

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 15.10.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 15.10.2017 r., godz. 20.11