-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Programy i projekty

"Balloon Sci-Art Gallery"

-
Wersja do drukudruk
"Balloon Sci-Art Gallery"
Projekt naukowo-edukacyjny

.

Misja BALLOON SCI-ART GALLERY jest dedykowana tym, którzy starają się pokonywać bariery, by wznieść się wyżej – ponad standard, ponad przeciętność, ponad Ziemię.

Celem projektu jest przelot balonów w locie zespołowym nad aglomeracją Warszawy.

Główną atrakcją podczas lotu będzie przesłanie do sieci w czasie rzeczywistym serii kilkudziesięciu zdjęć Warszawy o szczególnych wartościach artystycznych i naukowych wraz z ich interpretacją. Zdjęcia będzie można oglądać i pobierać na stronie projektu Balloon Sci-Art Gallery. W ten sposób powstawać będzie na oczach odbiorców niezwykły dokument obrazujący najcenniejsze przyrodnicze, historyczne i kulturowe krajobrazy Warszawy. Przelot w kierunku północnym nad samym centrum aż po jego krańce pozwoli ukazać wiele dotąd nieodkrytych, ciekawych i symbolicznych miejsc nieznanych czasami nawet warszawiakom.

Transmisja trafi do wybranych odbiorców na całym świecie: sekcji naukowych, galerii artystycznych, placówek dyplomatycznych oraz osób prywatnych.

W misji łączone są dwa przekazy informacji: racjonalny oraz estetyczno-emocjonalny. Stąd obie składowe w nazwie: science i art.

W czasie lotów planowane jest wykonanie pomiarów jakości powietrza, w tym stężenia i składu aerozoli, obecności mikroorganizmów i pyłków roślinnych czy rozkładu spektralnego światła.

Swój udział w projekcie zadeklarowały osoby z różnych stron świata!

 
Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 17.10.2017 r., godz. 20.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 21.10.2017 r., godz. 19.19
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 21.10.2017 r., godz. 19.35
Liczba odwiedzin: 401