"Code Week Polska"

"Code Week Polska"
Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek Europe to inicjatywa, która ma na celu upowszechnianie nauki programowania oraz pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy.

Europejski Tydzień Kodowania zainicjowali 4 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Od tej pory europejskie państwa tworzą społeczność organizującą różnorodne wydarzenia związane z programowaniem.

W 2017 roku koordynatorem Tygodnia Kodowania w Polsce jest Ministerstwo Cyfryzacji, a Partnerem Ministerstwa Cyfryzacji przy tym projekcie jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa. „Code Week Polska” jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania trwającym od 7 do 22 października 2017 r. i ma na celu popularyzowanie nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zagadnienia nauki programowania stają się z roku na rok coraz istotniejsze w procesie edukacji dzieci ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

Projekt realizowany był w gr. I

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 20.10.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 21.10.2017 r., godz. 22.34