w Legionowie

"Przyjaciel pies"

04.12.2017 - Maja Kopcych z grupy V zaprezentowała mini warsztat „Przyjaciel pies”.

Maja opowiedziała dzieciom, jak należy dbać o pieska i zabezpieczyć pupila na wypadek zgubienia się. Zwróciła uwagę na niewłaściwe zachowania ludzi wobec zwierząt. Z jej pomocą wszystkie dzieci przeszły instruktaż postępowania w przypadku ataku groźnego psa.

Maja w interesujący sposób przedstawiła pieski szkolone do różnych zadań np. pies ratownik wodny, górski, pies przewodnik, pasterski, pociągowy i terapeutyczny, wykorzystując przy tym plansze demonstracyjne wykonane z rodzicami.

Podczas prezentacji Mai towarzyszył piesek Lusi oraz mama, która przeczytała dzieciom wiersze o pieskach oraz ciekawostki z psiego życia.

Na zakończenie dzieci wspólnie utworzyły kodeks przyjaciela zwierząt.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą prezentację.
Gratulujemy odwagi i perfekcjonizmu!

ikonaikona