"Godzina Kodowania"

"Godzina Kodowania"
Tydzień Edukacji Informatycznej

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Celem projektu Godzina Kodowania jest upowszechnianie nauki programowania.

Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki.

Projekt został zainicjowany w 2013 r., w USA pod nazwą „Code.org”. Od tego czasu ta inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana 1 godziną programowania, rozwijając się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.

Projekt dostępny jest nie tylko w trakcie Tygodnia Edukacji Informatycznej – można z niego korzystać przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Możliwe są również zajęcia bez komputerów.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 04.12.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 11.12.2017 r., godz. 21.43