"Inwazja Gigantów"

"Inwazja Gigantów"
Międzynarodowa wystawa budowli z klocków Lego - gr. III i IV

15.02.2018 - dzieci z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do Warszawy na wystawę klocków Lego.

Na Stadionie Narodowym zobaczyły największe i najbardziej spektakularne budowle z całej Europy – oczywiście z klocków LEGO!

Wystawa była podzielona na kilka stref tematycznych m.in: Aleja Gwiazd – gdzie zobaczyły figurę Roberta Lewandowskiego w rzeczywistych rozmiarach, postaci super bohaterów wykonane w skali 1:1 - oczywiście największą uwagę przykuł Spiderman oraz postaci ze świata kultury, sztuki i nauki.

Ponadto: strefa Star Wars, strefa kultowych bajek: wioska Smerfów, My Little Pony, Harry Potter, Angry Birds; fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka oraz wielkie budowle przedstawiające architekturę dawną oraz współczesną.

Na zakończenie - w strefie zabawy przedszkolaki mogły stworzyć własne budowle z mnóstwa klocków o różnej wielkości, „pomalować” klockami, stworzyć napisy na wielkiej ścianie, zagrać w kapsle.

Dzieci wróciły z głowami pełnymi pomysłów na domowe budowle z tych kreatywnych klocków.

ikona

Wytworzył: Katarzyna Papuda, data: 15.02.2018 r., godz. 19.00