-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Programy i projekty

"Park Młodych Odkrywców" - interaktywne centrum badawcze

"Projekt EDU-ARCTIC: 100 pytań do polarnika"

-
Wersja do drukudruk
"Projekt EDU-ARCTIC: 100 pytań do polarnika"

19.02.2018 - dzieci z grupy V uczestniczyły w mroźnej lekcji online z Arktyki pt.: „100 pytań do polarnika”. Podczas spotkania na żywo, uczestnicy ekspedycji Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, opowiedzieli nam o tym, jak wygląda życie i praca na Stacji. Po tej krótkiej prezentacji przyszedł czas na pytania od dzieci.

W spotkaniu razem z nami uczestniczyli uczniowie z wielu szkół z całej Polski. Wszyscy mieliśmy masę pytań do naukowców. Dotyczyły one nie tylko zagadnień związanych z badaniami polarników, ale również zwykłego życia naszych badaczy, choć w niecodziennych mroźnych warunkach.

Rozmowa na temat polarnego lata nasunęła Majce pytanie: „czy polarnicy opalają się w słoneczne dni?”. Natomiast Marta była ciekawa „jak szybko topnieją lodowce?". Inne ciekawskie dzieciaki pytały: co polarnicy robią w czasie wolnym, jakie zwierzęta spotykają na dalekiej północy, jaka była najniższa temperatura, jak daleko jest od Stacji do bieguna i jak często odwiedza ich Mikołaj, bo przecież ma blisko?

Przez godzinę naukowcy z radością odpowiadali na pytania młodych, dociekliwych ludzi. Spotkanie wywołało ogromny entuzjazm wśród wszystkich uczestników, a możliwość bezpośredniego kontaktu z polarnikami była niezwykłym przeżyciem. Część dzieci marzy teraz o tym, aby w przyszłości zostać polarnikiem (…)
.

.

.Oficjalny Serwis Informacyjny Miasta Legionowo "Projekt EDU-ARCTIC: 100 pytań do polarnika"

 
Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 19.02.2018 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 04.03.2018 r., godz. 15.23
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 04.03.2018 r., godz. 15.47
Liczba odwiedzin: 96