"Muzeum w trampkach"

"W krainie lodu i książek"

"W krainie lodu i książek"

13.03.2018 - dzieci z grupy IV były na wycieczce w Muzeum Historycznym w Legionowie na wystawie „W krainie lodu i książek – rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach”. Ci znani pisarze i polarnicy byli mieszkańcami Legionowa.

Na wystawie dzieci obejrzały zbiór pamiątek i fotografii należących do małżonków Centkiewiczów oraz wiele dokumentów związanych z wyprawami polarnymi.

Podczas zwiedzania wystawy dzieci wysłuchały wielu ciekawych opowieści, wyszukiwały podane przez przewodnika pamiątki po A. i Cz. Centkiewiczach, wchodziły z lampką polarną do zbudowanego białego igloo. Oglądały prezentację multimedialną o krainie wiecznych śniegów i film animowany „Zaczarowana zagroda”, który powstał na podstawie książki podróżników o tym samym tytule.

Wizyta w muzeum to kolejny etap poznawania naszego miasta. Realizując zagadnienia edukacji regionalnej prowadzimy dzieci poprzez teraźniejszość i historię naszej małej ojczyzny.

ikonaikona

Wytworzył: Katarzyna Papuda, data: 13.03.2018 r., godz. 19.00