w Legionowie

"Jak wygl康a造 dinozaury?"

23.03.2018 - przedszkolaki z gr. I szuka造 odpowiedzi na pytanie: jak wygl康a造 dinozaury?

Dzieci ogl康a造 ilustracje przedstawiaj帷e dinozaury, opisywa造 ich wygl康 i budow. Dowiedzia造 si, czym zajmuje si paleontolog oraz w jaki spos鏏 - poznaje histori 篡cia na Ziemi badaj帷 szcz徠ki organizm闚 ro郵innych i zwierz璚ych zachowanych w warstwach skorupy ziemskiej.

Przedszkolaki z zaciekawieniem s逝cha造 informacji na temat przyczyn zag豉dy dinozaur闚 oraz obserwowa造 wybuch wulkanu, do kt鏎ego erupcji wykorzysta造 ocet, barwnik i sod.

Bawi帷 si w naukowc闚 szuka造 w pojemniku z ziemi skamienia這軼i, wykopywa造 je, a nast瘼nie oczyszcza造. Za pomoc drewnianych m這tk闚 wydobywa造 dinozaury z lodu. Z entuzjazmem wita造 kolejne dinozaury, kt鏎e pojawia造 si w wyniku w這瞠nia kolorowych kapsu貫k do kubeczk闚 z ciep陰 wod.