"Uczymy Dzieci Programować"

"Dot Day"

"Dot Day"

14.09.2018 - przedszkolaki z gr. II świętowały Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości.

Dzieci poznały historię Vashti, małej bohaterki książki "Kropka", która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka nie wierzyła w to, że potrafi coś namalować...ale ktoś uwierzył w nią, a w efekcie odkrył jej niezwykły talent. Przedszkolaki z dumą opowiadały również o swoich talentach i umiejętnościach :)

Tego dnia nie mogło zabraknąć na zajęciach kropek. Dzieci układały je z kolorowych kubeczków. Swój talent zaprezentowały konstruując wspaniałe wieże.

Następnie z pomocą nauczyciela wspólnie układały na wskazanych polach kubeczki (według kodu złożonego z liter i cyfr), tworząc napis: "Dot Day". Podczas zajęć przekonały się, że warto dążyć do wyznaczonego celu!

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 14.09.2018 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 20.09.2018 r., godz. 23.22