"Przysmak dzika"

"Przysmak dzika"
Zbiórka żołędzi - gr. II

09.10.2018 - dzieci z gr. II z ogromnym zaangażowaniem zapoczątkowały akcję zbierania żołędzi dla dzików.

Kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów. Są bogate w witaminy i substancje odżywcze, dlatego wykorzystywane są do dokarmiania zwierzyny leśnej. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki temu w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłoby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe w trakcie tej pory roku.

Zbiórka daje obopólne korzyści: z jednej strony to dobry sposób promowania nawyków ekologicznych, nauki wrażliwości wobec zwierząt i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody; z drugiej strony to oczywiście dobro zwierząt – pomoc w przetrwaniu w trudnych, zimowych warunkach, w których mogłyby sobie nie poradzić bez wsparcia człowieka.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do zbiórki żołędzi i kasztanów, które zostaną przekazane członkom Koła Łowieckiego "Sęp" w Legionowie, a następnie dostarczone do karmników leśnych.

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 09.10.2018 r., godz. 19.00