XV Międzyprzedszkolne Spotkania "Spacerkiem po Legionowie"

XV Międzyprzedszkolne Spotkania "Spacerkiem po Legionowie"
Gratulacje dla dzieci z gr. III i IV

07.11.2018 - odbyły się XV Międzyprzedszkolne Spotkania "Spacerkiem po Legionowie".

Uczestniczyły w nich dzieci z legionowskich przedszkoli. Temat tegorocznego spotkania to „100- lecie Odzyskania Niepodległości”.

Naszym celem było przybliżenie przedszkolakom w jaki sposób i dlaczego Polska zniknęła z mapy Europy. Trudne pojęcia: ojczyzna, niepodległość... Znaczenie Legionów w odzyskaniu niepodległości. I rola Legionowa w tych wydarzeniach. Znaczenie symboli narodowych dla każdego Polaka. Co to jest mural i nasza historia na przestrzeni wieków.

Dziękujemy pani Marcie i przedszkolakom z grupy III za recytacje „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy i wspólne odśpiewanie polskiego hymnu oraz pani Katarzynie Ziułkowskiej – Karnickiej z Muzeum Historycznego w Legionowie za część historyczną tego spotkania i dzieciom z grupy IV, które z sukcesem wcieliły się w role władców krajów biorących udział w zaborach i w formie scenki historycznej przedstawiły ten fragment naszej historii.

Uczestnicy warsztatów mieli też trudne zadanie: oglądając fragmenty legionowskiego muralu musiały ustalić kolejność wydarzeń wyłącznie na podstawie wyglądu wojsk i broni. Zadanie zostało wykonane fantastycznie!!!

ikonaikona

Wytworzył: Katarzyna Papuda, data: 07.11.2018 r., godz. 19.00