-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Programy i projekty

„Zdrowo na talerzu i macie”

-
Wersja do drukudruk
„Zdrowo na talerzu i macie”
Innowacja pedagogiczna

.

Celem tej innowacji jest kształtowanie u dzieci aktywnych postaw wobec zdrowia, jak również nabycie przez wychowanków umiejętności prozdrowotnych zachowań i nawyków, troski o własne ciało, zdrowie i o jakość życia.

Aby ten cel został zrealizowany należy stworzyć dzieciom sposobność do ukształtowania postaw, które mają i będą miały znaczenie dla ich obecnego i przyszłego życia oraz dostarczyć niezbędnych wiadomości i umiejętności służących zdrowiu i sprawności fizycznej.

Poprzez zabawę, aktywność ruchową, odpowiednie pozycje i ćwiczenia oddechowe dziecko doskonali swój rozwój w różnych aspektach, zwiększa świadomość swojego ciała, rozpoznaje różnicę pomiędzy napięciem a rozluźnieniem. To z kolei przekłada się na rozpoznanie sytuacji stresowych oraz umiejętne radzenie sobie z nim. Joga ukierunkowuje niespożyte pokłady energii jakie tkwią w ciele dziecka na aktywność fizyczną, asany w jodze poprawiają koncentrację a przy okazji wyciszają.

Racjonalne odżywianie i zdrowy styl życia to najlepszy sposób na zapewnienie zdrowia zarówno teraz, jak i w przyszłości. Realizacja innowacji pomoże dzieciom uchronić się przed chorobami tj. otyłości, alergie, częste infekcje.

 
Wytworzył: Katarzyna Papuda, data: 08.11.2018 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 13.11.2018 r., godz. 14.40
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 13.11.2018 r., godz. 14.41
Liczba odwiedzin: 181