-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Programy i projekty

"Dzieci w Sieci"

-
Wersja do drukudruk
"Dzieci w Sieci"
Projekt edukacyjny

.

„DZIECI W SIECI” – celem projektu jest profilaktyka zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu poprzez edukację dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa w Sieci komputerowej.

Komputer, Internet, telefon komórkowy w ostatnich latach zaczęły odgrywać w życiu dzieci i młodzieży niezwykle ważną rolę. Internet jest wspaniałym wynalazkiem, skarbnicą wiedzy, narzędziem komunikacji oraz edukacji, rozrywki i zabawy. Pozwala poznać ludzi z całego świata, a przede wszystkim ułatwia naukę i pracę. Internet daje możliwość ciągłego zdobywania wiedzy i wykształcenie nawyku uczenia się przez całe życie. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie a o jego zaletach można mówić bez końca.

Niestety z Internetem wiążą się też zagrożenia takie jak oszustwa, kradzieże, uzależnienia itp. Szczególnie ważną kategorię stanowią zagrożenia dla najmłodszych użytkowników Sieci. Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w przekazywaniu jej dziecku mają rodzice i nauczyciele.

Komputer w domu może być świetnym narzędziem, służącym do nauki i rozrywki dla całej rodziny. Umieszczenie komputera w pokoju dziennym oraz określenie warunków jego korzystania z niego przez dziecko, łącznie z czasem jakie dziecko może spędzić przed monitorem, sprawi, że najmłodsi będą korzystać z komputera w sposób racjonalny. Udostępnienie dzieciom urządzeń mobilnych może mieć pozytywny wpływ na ich rozwój emocjonalny, poznawczy i społeczny. Kluczowy w tym względzie jest dobór treści, z jakich korzysta dziecko.

Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie możliwe jest przede wszystkim na drodze edukacji. Świadomość zagrożeń i znajomość zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców może uchronić najmłodszych użytkowników Sieci przed doznaniem krzywdy ze strony internetowego „przyjaciela”.

Głównym celem projektu jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii.

 
Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 30.10.2018 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 18.11.2018 r., godz. 14.08
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 18.11.2018 r., godz. 14.23
Liczba odwiedzin: 131