"Narodowe Święto Niepodległości"

"Narodowe Święto Niepodległości"
"Rekord dla Niepodległej"

Z niewielkim wyprzedzeniem, bo 9 listopada w piątek obchodziliśmy w przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji dzieci z grupy III przygotowały krótkie wystąpienie, dlatego wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków - dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna naszej ojczyzny. Były też piosenki, taniec z flagą i pantomima z białym orłem.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Dokładnie o 11:11 cała społeczność przedszkola dumnie odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego” włączając się tym samym w akcję ministerstwa edukacji oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz szacunku do naszych symboli narodowych. Wyjątkowa 100 rocznica odzyskania Niepodległości stała się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie ona w pamięć „Małych Polaków”.

ikonaikona

ikona