"Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

"Po co wymyślono pieniądze?"

"Po co wymyślono pieniądze?"
Gr. II

20.03.2019 - w grupie II odbyły się warsztaty "Po co wymyślono pieniądze?" realizowane w ramach programu Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci.

Przedszkolaki szukały odpowiedzi na pytania czym płacono przed wymyśleniem pieniędzy? Czym był handel wymienny i jaka była rola kupców w wymyśleniu pieniędzy oraz po co właściwie je wymyślono?

W aktywny sposób przekonały się, na czym polega istota handlu wymiennego oraz handel z użyciem pieniędzy. Definiowały ograniczenia handlu wymiennego, rolę monet i rolę kupców. Poznały również współczesne możliwości dokonywania płatności.

Przedszkolaki wcieliły się w role kupców i przy wykorzystaniu zabawek, odgrywały sceny handlu. Poprzez to praktyczne ćwiczenie poznały różnice między handlem wymiennym, a handlem z użyciem pieniądza oraz dowiedziały się, dlaczego wymyślono pieniądze.

Podczas pieszej wycieczki poznały wygląd i znaczenie karty płatniczej oraz funkcje bankomatu, a w pobliskim sklepie terminal płatniczy i czytnik kodów kreskowych. Wspólnie kupione lizaki bardzo wszystkim smakowały, a zdobyte wiadomości zostały wykorzystane podczas zabawy w sklep.

ikonaikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 20.03.2019 r., godz. 19.10