"Uczymy Dzieci Programować"

"Wesołego Alleluja!"

"Wesołego Alleluja!"

19.04.2019 - dzieci z gr. II rozmawiały o tradycji święcenia pokarmów, wyglądzie koszyków wielkanocnych, ich zawartości.

Święta to czas spotkań z bliskimi, rozmów, cieszenia się ze wspólnie spędzonych chwil, pielęgnowania tradycji i przekazywania jej młodszym pokoleniom. Zajęcia nawiązywały do tej tematyki, łącząc ją z zagadnieniami z zakresu edukacji matematycznej (rozwijanie miękkich kompetencji: umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów).

Przedszkolaki korzystając z aplikacji internetowej symulującej matę do kodowania układały wielkanocny koszyk przy pomocy współrzędnych, a następnie uzupełniały trasę kodami w taki sposób, żeby robot przejechał od startu do mety (wielkanocnego koszyka), po drodze zajeżdżając do wszystkich obrazków, które przedstawiają przedmioty, które powinny się w tym koszyku znaleźć.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 19.04.2019 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 15.05.2019 r., godz. 22.17