"Uczymy Dzieci Programować"

"Skaczące żabki"

"Skaczące żabki"

30.05.2019 - przedszkolaki z gr. II uczyły się programowania grając w "Skaczące żabki".

W grze uczestniczyły dwa zespoły: dziewczynek i chłopców. Planszą do gry była mata do kodowania, a pionkami żabki w kolorze zielonym: jasnym i ciemnym.

Gracze próbowali przeprowadzić wszystkie swoje żabki na pola drużyny przeciwnej. Na planszy znajdowały się pola funkcyjne: mniejszy statek - plus dwa pola, większy statek - plus trzy pola. Żabka mogła poruszać się po planszy w następujących kierunkach: „do przodu”, „do tyłu”, „w prawo”, „w lewo”. Rzut kostką decydował, o ile pól przesunie się żabka, natomiast gracz - w którą stronę powędruje.

Wygrała drużyna, która jako pierwsza przeprowadziła wszystkie swoje żabki na drugą stronę planszy. Gratulujemy dziewczynkom!

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 30.05.2019 r., godz. 19.00