"Wiem, potrafię, prezentuję"

"Kurki, rydze i maślaki..."

"Kurki, rydze i maślaki..."

30.09.2019 - Kamilka z grupy IV podzieliła się z rówieśnikami swoją wiedzą na temat grzybów. Kilka gatunków przedstawiła na plakacie.

Przedszkolaki dowiedziały się jak odróżnić grzyby jadalne od trujących, jak je zbierać oraz dlaczego nie należy niszczyć grzybów, nawet tych niejadalnych.

Dzięki mamie Kamilki dzieci miały możliwość zobaczyć okazy wielu gatunków grzybów, w tym również muchomora. Dowiedziały się, jak są zbudowane grzyby; jak wygląda prawdziwek, maślak, kurka, podgrzybek; dlaczego muchomor ma białe kropki; co różni grzyby jadalne od trujących oraz które gatunki znajdują się pod ochroną.

Kamilka pokazała dzieciom przetwory z grzybów: marynowane i suszone grzyby, a następnie poczęstowała wszystkich ciastkami w kształcie grzybów. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się ... muchomory!

Serdecznie dziękujemy Kamilce oraz jej mamie za podzielenie się z nami swoimi wiadomościami oraz życzymy wielu wspaniałych zbiorów podczas kolejnego grzybobrania:)

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 30.09.2019 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 03.10.2019 r., godz. 23.25