"Z robotem w szkolnej ławce"

"Z robotem w szkolnej ławce"
Międzyszkolny Projekt Edukacyjny

"Z robotem w szkolnej ławce" - to projekt edukacyjny, którego głównym celem jest przygotowanie uczniów do aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Wpływa na wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci oraz sprzyja uczeniu się programowania. Uwzględnia indywidualne potrzeby dziecka.

Inicjatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie; realizatorami nauczyciel SP2 - p. Bogusława Dytrych oraz nauczyciel PM 9 - p. Wiesława Twardowska.

Przedszkole Miejskie Nr 9 jest partnerem zewnętrznym projektu. Naszym zadaniem jest współpraca podczas realizacji projektu oraz podnoszeniu kompetencji uczniów i przedszkolaków w zakresie technologii informacyjnej.

Współpraca ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Legionowie przyczyni się do wspomagania procesu nabywania i rozwijania podstawowych umiejętności przydatnych obecnym przedszkolakom, a przyszłym uczniom w szkole.

Projekt finansowany jest przez Prezydenta Miasta Legionowo.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 21.10.2019 r., godz. 19.10
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 26.10.2019 r., godz. 12.53