"Wykorzystanie technologii cyfrowych w nauce kodowania"

"Wykorzystanie technologii cyfrowych w nauce kodowania"
Szkolenie w naszym przedszkolu

22.10.2019 - w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie nauczycieli z legionowskich przedszkoli na temat "Wykorzystanie technologii cyfrowych w nauce kodowania".

Eksperci przekonują, że nauka kodowania powinna być jednym z priorytetów w edukacji przedszkolnej, ponieważ umożliwia dzieciom łatwiejszą adaptację do rzeczywistości nowej generacji. Dzięki niej zdobywają umiejętność elastycznego podejścia do rozwiązywania problemów i używania technologii przyszłości w kreatywny sposób, a także szybciej i łatwiej uczą się czytać i pisać.

Nauka kodowania na etapie przedszkolnym kształci takie umiejętności, jak myślenie logiczne i przyczynowo-skutkowe, rozwija kompetencje matematyczne, a także kreatywność. Dzieci zyskują je poprzez rozwiązywanie problemów dnia codziennego – szukają podobieństw i różnic, wykonują działania w odpowiedniej kolejności, przewidując ich skutki, aby osiągnąć wyznaczony cel.

Warto zapoznawać dzieci z najnowszymi technologiami, które sprawią, że będzie to dla nich prawdziwa przygoda, wnosząca wiele pozytywnych doznań i emocji. Jednocześnie dzieci zaczną nabywać umiejętności, które przygotują ich do radzenia sobie w świecie technologicznego jutra.

edutorial.pl/

Szkolenie prowadziły nauczycielki naszego Przedszkola: mgr Wiesława Twardowska i mgr Agnieszka Miller.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 22.10.2019 r., godz. 19.10
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 02.11.2019 r., godz. 14.23