"Wystroimy drzewko w bombki..."

"Wystroimy drzewko w bombki..."
Wycieczka do Fabryki Bombek - gr. V

14.11.2019 - atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia skłoniła najstarszą grupę do wycieczki autokarowej do Fabryki Bombek.

W pierwszym etapie dzieci poznały historię powstania szklanych ozdób choinkowych. Następnie wszyscy udali się do pracowni, gdzie można było podziwiać ogrom pracy włożony w proces powstania: formowania, dmuchania, srebrzenia i wzmacniania szkła. A to wszystko dzięki pracownikowi fabryki, który posiada specjalny niespotykany zawód: Formierz Wyrobów Szklanych. Jak się okazało, bombka nie musi być tylko w kształcie kuli :)
Mogliśmy oglądać i zachwycać się różnorodnością kształtów i zdobień tych najpiękniejszych ozdób świątecznych.

Najciekawszym punktem programu było udanie się do „dekoratorni”. Tam dzieciaki miały możliwość uruchomić wyobraźnię oraz swoje talenty plastyczne i zmysł estetyczny w trakcie malowania i dekorowania bombek według własnego pomysłu.

ikona

Wytworzył: Marta Jaszczura, data: 14.11.2019 r., godz. 19.10