"A to dom..."

"A to dom..."
Zajęcia dydaktyczne - gr. V

15.11.2019 – jak co dzień, dzieci z grupy V na zajęciach dydaktycznych utrwalały wiedzę z zakresu pojęć matematycznych m.in.: przeliczanie na konkretach w zakresie 10, znajomość i stosowanie cyfr, określanie ilości i kolejności, ustalanie równoliczności zbiorów (mniej, więcej, tyle samo). Jednocześnie dzieci utrwalały umiejętności z obszaru gotowości do nauki pisania i czytania m.in.: wyodrębnianie wyrazów w zdaniu, dzielenie wyrazów na sylaby, wskazywanie spółgłosek i samogłosek, układanie wyrazów z rozsypanki, a także rozwiązywanie zagadek słownych i prostych rebusów. Jednocześnie nabywały biegłości w posługiwaniu się tablicą interaktywną i poruszania się w technologiach cyfrowych.

Ideą wychowania przedszkolnego jest integracja różnych treści podstawy programowej realizowanych w codziennych zajęciach dydaktycznych i w zabawie. Dzięki temu w prosty i przystępny sposób przedszkolaki rozwijają kompetencje kluczowe: wiedzę, umiejętności, doświadczenia i postawy.

ikona

Wytworzył: Marta Jaszczura, data: 15.11.2019 r., godz. 19.00