Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF

"Dla każdego dziecka, dzieciństwo"

"Dla każdego dziecka, dzieciństwo"

20.11.2019 – dzieci z całego Przedszkola Miejskiego nr 9 AKADEMIA PRZYGODY włączyły się w obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF.

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF było „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przypadający 20 listopada to wspaniała okazja do uczczenia powstania tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników - tych, których prawa są często łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Tego dnia użyliśmy koloru niebieskiego jako symbolu wsparcia dla praw dziecka na całym świecie. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że wierzymy w lepszy świat dla dzieci!

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 20.11.2019 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 01.12.2019 r., godz. 22.42