"Uczymy Dzieci Programować"

"Moja miejscowość, mój dom"

"Moja miejscowość, mój dom"

29.11.2019 - przedszkolaki z grupy IV rozmawiały na temat miasta, w którym mieszkają oraz miejsc wartych odwiedzenia, a następnie grały w strategiczną grę planszową.

Dzieci tworzyły planszę do gry układając według wzoru pola z kolorowych kartoników. Zadaniem dwóch zespołów było dotarcie do domu znajdującego się w tej samej linii, co ich pionek.

Pionek mógł przesuwać się po planszy po szarych polach. O ile pól przesunie się pionek, decydował rzut kostką. Dzieci wspólnie ustalały, którędy poprowadzą swój pionek. Na planszy znajdowały się pola funkcyjne: czerwony kolor oznaczał powrót na start; niebieskie pole, to
zagadka - jeśli uczestnik skończył swój ruch na tym polu, to musiał na nią odpowiedzieć. Dzieci losowały pytania dotyczące naszego miasta. Jeśli odpowiedź była błędna, musiały cofnąć pionek o dwa pola.

Drugim zadaniem było uzupełnienie planszy krążkami z kolorowymi budowlami, w taki sposób, żeby połączyć dwie cechy: kolor i kształt, a ostatnim samodzielne układanie kartoników na macie.

ikonaikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 29.11.2019 r., godz. 19.10