2009/2010

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni środowisku"

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni środowisku"
Certyfikat dla Przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie po raz drugi zostało wyróżnione przyznaniem prestiżowego Certyfikatu i tytułu PROMOTOR EKOLOGII w XI Narodowym Konkursie Ekologicznym "Przyjaźni Środowisku" organizowanym pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, a Przewodniczącym Narodowej Rady Ekologicznej jest prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Przedłużenie tytułu stanowi ogromne wyróżnienie i uznanie dla proekologicznych działań przedszkola - tym większe, że działania te nie są powieleniem ubiegłorocznych. Stanowi to dla nas bodziec do rozwoju warsztatu pracy nauczycieli, a także wzbogaca bazę przedszkola – w ramach uzyskanej w ubiegłym roku nagrody finansowej przedszkole zakupiło m.in. tablicę interaktywną, dzięki której prowadzimy ciekawe zajęcia z dziećmi wykorzystując najnowsze technologie.

5 lutego 2010r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej mgr Wiesława Twardowska – koordynator edukacji ekologicznej w przedszkolu – odebrała dyplom i statuetkę wręczoną przez podsekretarza stanu – p. Krzysztofa Stanowskiego, a wieczorem reprezentowała przedszkole na uroczystej Gali Laureatów w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbierając certyfikat z rąk prof. Jerzego Buzka.

Podstawowym celem Konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ponadto Konkurs ma za zadanie wyróżniać podmioty zaangażowane w edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, społeczności lokalnych, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego.

Uroczystość w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej
05.02.2010