-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Osiągnięcia

2009/2010

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni środowisku"

-
Wersja do drukudruk
Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni środowisku"
Certyfikat dla Przedszkola

Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie po raz drugi zostało wyróżnione przyznaniem prestiżowego Certyfikatu i tytułu PROMOTOR EKOLOGII w XI Narodowym Konkursie Ekologicznym "Przyjaźni Środowisku" organizowanym pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, a Przewodniczącym Narodowej Rady Ekologicznej jest prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Przedłużenie tytułu stanowi ogromne wyróżnienie i uznanie dla proekologicznych działań przedszkola - tym większe, że działania te nie są powieleniem ubiegłorocznych. Stanowi to dla nas bodziec do rozwoju warsztatu pracy nauczycieli, a także wzbogaca bazę przedszkola – w ramach uzyskanej w ubiegłym roku nagrody finansowej przedszkole zakupiło m.in. tablicę interaktywną, dzięki której prowadzimy ciekawe zajęcia z dziećmi wykorzystując najnowsze technologie.

5 lutego 2010r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej mgr Wiesława Twardowska – koordynator edukacji ekologicznej w przedszkolu – odebrała dyplom i statuetkę wręczoną przez podsekretarza stanu – p. Krzysztofa Stanowskiego, a wieczorem reprezentowała przedszkole na uroczystej Gali Laureatów w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbierając certyfikat z rąk prof. Jerzego Buzka.

Podstawowym celem Konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ponadto Konkurs ma za zadanie wyróżniać podmioty zaangażowane w edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, społeczności lokalnych, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego.

Uroczystość w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej
05.02.2010

Dyplom dla Przedszkola

Statuetka dla Przedszkola

Certyfikat dla Przedszkola

Uroczysta Gala Laureatów w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie
05.02.2010

 
Wytworzył: Beata Piasecka, data: 15.02.2010 r., godz. 22.51
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 15.02.2010 r., godz. 22.51
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 15.02.2010 r., godz. 22.51
Liczba odwiedzin: 714