-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

EKO-strona

Pomoc dla schroniska

Apel Sylwestrowy

-
Wersja do drukudruk
Apel Sylwestrowy

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się z apelem do wszystkich właścicieli psów oraz kotów o zabezpieczenie swoich podopiecznych w noc sylwestrową.

Inspektorat TOZ co roku notuje dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk, duża część z nich zaginęła na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia, z tego powodu zwierząt oraz ludzi.

Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie spuszczanie zwierzęcia ze smyczy.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Nie zabieraj pod żadnym pozorem swego psa na uliczną zabawę sylwestrową.

Dlatego TOZ przypomina, że najlepszym zabezpieczeniem naszego psa jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Można podać także zwierzęciu wcześniej środki uspokajające lub nasenne po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii.

Pamiętajmy, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników. Aby dla ludzi oraz zwierząt Nowy Rok rozpoczął się szczęśliwie.

 
Wytworzył: TOZ, data: 27.12.2011 r., godz. 15.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 02.01.2012 r., godz. 22.55
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 02.01.2012 r., godz. 22.55
Liczba odwiedzin: 559