zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Budynek Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Legionowie

Wirtualny spacer po Legionowie oczami przedszkolaków

Data dodania: 7 czerwca 2021
Przedszkole Miejskie nr 9 Akademia Przygody corocznie od 2004 r. organizuje dla legionowskich przedszkolaków spotkania edukacyjne pod hasłem „Spacerkiem po Legionowie”. W ramach edukacji regionalnej poprzez naukę i zabawę poznajemy wspólnie historię i teraźniejszość naszej Małej Ojczyzny.
Cofnij

W tym roku nie mogliśmy zaprosić do nas gości ze względu na obostrzenia pandemiczne. Ale nic straconego! Skierowaliśmy zaproszenie do przedszkolaków i ich rodzin, mieszkańców Legionowa: pospacerujmy razem poznając może niezauważone wcześniej zakątki miasta lub te, które znamy doskonale – ale widziane z innej perspektywy … I uwiecznijmy je na fotografii!

Konkurs fotograficzny „ Moje Legionowo” pozwolił zaangażować nie tylko dzieci, ale również cale rodziny w odkrywanie pięknych, ważnych, zabytkowych i ulubionych miejsc Legionowa.

Okazuje się, że „Moje Legionowo” to ludzie, którzy tu mieszkają, architektura, piękna przyroda, kultura tworzona przez mieszkańców, historia, bohaterowie, którzy już odeszli i ci obecni.

Nadesłane zdjęcia pokazują że „Moje Legionowo” dla każdego znaczy coś innego. Dla jednych to piękne zabytki, pomniki, miejsca pamięci, miejsca ciekawe architektonicznie. Dla kogoś innego to piękno otaczającej przyrody - lasy, parki, ścieżki przyrodnicze i rowerowe. Jeszcze inni wskażą miejsca kojarzące się z beztroską zabawą - place zabaw, boiska.

W tak szczególnym czasie, w okresie pandemii, „Moje Legionowo” to także widok z okna, z balkonu – panorama Legionowa, wschody i zachody słońca nad miastem.

Udowadniamy, że Legionowo jest piękne i niepowtarzalne z każdej perspektywy! I nasze!

Z nadesłanych prac powstała prezentacja multimedialna. Zapraszamy na wirtualny „Spacerek po Legionowie”.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego nr 9 Akademia Przygody w Legionowie pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie fotograficznym i udostępnić swoje zdjęcia pokazujące bardzo osobiste spojrzenie na „Moje Legionowo”.

źródło: Przedszkole Miejskie nr 9 Akademia Przygody w Legionowie.