zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Niedzielne Spotkania z Bajką - O królewnie Marysi i lodowej górze

19 listopada 2023
sala widowiskowa w ratuszu, ul. Piłsudskiego 41

Niedzielne Spotkania z Bajką.
Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze.
bilety - 16 zł - w MOK Legionowo, ul. Norwida 10, od 16 października.

W czasach kiedy świat był jeszcze taki mały, że "na kulawym koniu można go było przejechać we dwa dni", królował w Królestwie Srebrnego Szczytu król Patyk z królową Tasiemką. Bardzo kochali oni swoją córkę królewnę Marysię. Dziewczynka była bardzo śliczna, ale będąc ciągle chwaloną i rozpieszczaną stała się samolubna, kapryśna i nieznośna dla innych. Starzy królestwo postanowili wydać ją za mąż licząc, że inne kochające serce odmieni charakter ich córki. Tylko kto chciałby mieć tak kapryśną i samolubną żonę? Czy udało się odmienić królewnę i jaką rolę w tym odegrał czarny łabędź i lodowa góra dowiedzą się dzieci w spektaklu pt. "Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze".

Przedstawienie uczące dzieci dlaczego nie warto postępować egoistyczne i jak wiele warte są przyjaźń, miłość czy bycie wrażliwym na drugiego człowieka. Inscenizacja łączy plan żywy i plan lalkowy, obfituje w humorystyczny język Kornela Makuszyńskiego i korowód barwnych postaci. Jak w każdym spektaklu Grupy O!Teatr, także w tym, dzieci wciągane są w wydarzenia i zabawy.

Postacie: Król Patyk, Królowa Tasiemka, Królewna Marysia, Książęta: Herbatka, Bonjour, Słoiczek, Słowik, Lokaj, Czarny Łabędź.

Zdjecie z przedstawienia O królewnie Marysi i lodowej górze