zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Osoba z nakrętkami w rękach i napisem - Legionowo nakręca do pomagania

Zrób dla innych coś dobrego i zbieraj nakrętki

Data dodania: 27 lutego 2021

Zakręcona tona to akcja charytatywno-ekologiczna, do której może włączyć się każdy. Aby zostać darczyńcą i zrobić dla innych coś dobrego wystarczy zbierać nakrętki i wrzucić je do serca, które znajduje się przy Urzędzie Miasta Legionowo.

Cofnij

Akcja Zakręcona tona” jest organizowana w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. W ramach akcji zbierane mogą być środki na: zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego, czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia.

Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udziału dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca w Urzędzie Miasta Legionowo zebrane przez siebie nakrętki (PP, PE, LDPE, HDPE, PE-HD, PE-LD). Urząd przekaże zebrane nakrętki organizacjom, które prowadzą zarejestrowane zbiórki tego typu surowca a po jego sprzedaży uzyskują pieniądze, które przekażują następnie potrzebującym.

Co dzieje się zaś z samymi nakrętkami?
Początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV.

Takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m. in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania od plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych – z odpadów. – mówi Prezydent Miasta Legionowo, Roman Smogorzewski

Jesteś członkiem organizacji, która prowadzi zbiórkę nakrętek? Zgłoś się do nas po nie. Wypełnij formularz.