zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Uwaga piknik!

12 czerwca 2021
Park im. Solidarności
11:00 - 15:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza na wielki finał projektu „Sąsiedzi, czyli co się roi w Legionowie”. Będzie miał on charakter rodzinnego pikniku, poświęconego naszym sąsiadom, czyli roślinom i zwierzętom w mieście. Piknik odbędzie się 12 czerwca w parku im. Solidarności.

Bibliotekarze zaplanowali wiele atrakcji, m.in. wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu plastycznego, otwarta zostanie wystawa składająca się z wszystkich zgłoszonych prac. Jeśli pozwoli na to pogoda, zostaną one rozwieszone między drzewami w parku im. Solidarności, jednak jeśli będzie padał deszcz, wystawa zostanie przeniesiona do atrium ratusza. Odbędzie się też wspólne czytanie powstałych do projektu wierszy Hanny Niewiadomskiej, których dotyczyło zadanie konkursowe.

Piknikowi będą towarzyszyły liczne warsztaty, w których udział wziąć będą mogły całe rodziny. Zaplanowano wspólne budowanie hoteli dla owadów, które później ustawione zostaną w różnych punktach w mieście oraz domków dla jeży, które, po wypełnieniu ankiety adopcyjnej, mieszkańcy Legionowa będą mogli ustawić we własnych ogródkach. Budowa hoteli i budek odbędzie się pod okiem specjalistów, którzy będą służyć radą i pomocą.

Udział w wydarzeniu zaproponowaliśmy legionowskim przedszkolom – mówi dyrektor biblioteki, Tomasz Talarski. - Dotychczas zgłosiło się do nas sześć placówek, które podczas finału wystawią swoje stoiska, na których będą prezentować swoje działania na rzecz zachowania bioróżnorodności. Jesteśmy pod wrażeniem ich propozycji – dodaje. Wychowawcy wraz z przedszkolakami zaprezentują rozsadę roślin, wręczą uczestnikom sadzonki m.in. prymulek, a także pokażą i omówią budowę kompostownika oraz zademonstrują, jak samodzielnie wykonać bombę nasienną z nasion łąki kwietnej.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Grafika z domkami i napisem: Sąsiedzi, czyli co się roi w Legionowie